Alerjik bronşit

Bebek ve Çocuk Sağlığı hakkında herşey
Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 38810
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Burç:
İletişim:

Alerjik bronşit

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

kızım doğduğundan beri hassas bir çocuk zaten bebek reflüsüydü büyüdü reflü devam etti özellikle reflü şikayetine 4 yaşında anormal bir hapşurma eklendi ve sürekli tekrarlayan grip gibi hastalıklar nefes darlığı,gece nefes kesilmesiyle uyanma vs... anaokuluna başlayınca daha da kötü oldu şuan 1. sınıfta ve asla geçmedi.

doktorumuz sağolsun alanında uzman ve ilgili kızım zaten doğduğundan beri aynı doktora gidiyor ,doktorumuz şunu dedi ''reflü-kolik geçmişi olan çocuklarda alerjik bronşiyal astım görülür ,vücut direnci düşük olduğundan buna meyillidir en iyisi kan alınsın ankaraya incelemeye gitsin çocuk hastanesinde alerji için prof baksın tam olarak neye alerjisi var tespit edilsin ona göre tedaviye başlar baskılarız en azından şimdiki halinden daha rahat eder'' dedi...

kan sonucuna göre neye alerjisi çıkmadı ki toz-polen -kedi tüyü -mantar-turşu -sirke-salça-yağ-baharat-oda kokusu-deterjanlar-kurutulmuş meyve ve kabuklu yemişler -greyfurt-kivi-ananas-çikolata-çeşitli bitki çayları ve süt .

bizim grip sandığımız hastalık da rinitmiş ,alerjiden tepki veriyormuş ,o da fazla geniz akıntısı nedeniyle östaki borusunun tıkanmasına haliyle orta kulak iltihabına -ciğerlerine kadar inen astıma neden olan çocuğu perişan eden şeylere sebep oluyormuş...

şimdi geceleri alerji şurubu ve çiğneme tableti var reflüsü için yaklaşık 3 senedir kullanıyor doktor rapor çıkardı ve ek olarak
günde 2 kere astım pıspıs ilacı var...

mevsim geçişlerinde kötülerse veya alerjisi tetiklenirse buhar maskesi alıyor içine ilaç katılan maskeden ,

orta kulağı sık iltihaplanıyor buna asla çözüm bulamadık, geniz eti büyümüş ,uykuda nefesi kesiliyor o kötülediği durumlarda...

benimde bronşiyal astım ve zatüre geçmişim var ,kızımda aynı benim hastalıklarımı yaşıyor çok üzülüyorum...

beslenmesine olağanüstü dikkat ediyorum ,evde tek toz zerresi bırakmıyorum tetiklenmesin diye .

ilk okula başladığının 2.haftası hastalandı hala hasta :( allahım dermansız dert vermesin ama kulağı çok iltihaplanınca anne duymuyorum dediğinde çok üzülüyorum .
0
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti nscckts mesajı için:
gevezeyazargecesiyahi ve başka bir kullanıcı
Değerlendirme: 50%

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Re: Alerjik bronşit

bugün doktor kontrolü vardı , gece uyku öncesi çiğneme tabletini 2 senedir kullanıyordu rapor çıkarılmıştı. 1 ay daha kullansın sonra bıraksın vücut biraz dinlensin dedi, 3 aylık probiyotik verdi bağırsak ve mideyi çok güçlendirmek gerekirmiş ki o zaman bu alerjik tepkiler hafiflermiş. çok hassas bünyesi var güçlendirmek gerek dedi
0
sonmazbabutsa ve başka bir kullanıcı
Değerlendirme: 50%

Kullanıcı avatarı
akrepkadini
İfadeler: 3
Teşekkür etti: 1696 kez

Okunmamış mesaj gönderen akrepkadini »

nscckts yazdı:
28 Oca 2023, 10:23
bugün doktor kontrolü vardı , gece uyku öncesi çiğneme tabletini 2 senedir kullanıyordu rapor çıkarılmıştı. 1 ay daha kullansın sonra bıraksın vücut biraz dinlensin dedi, 3 aylık probiyotik verdi bağırsak ve mideyi çok güçlendirmek gerekirmiş ki o zaman bu alerjik tepkiler hafiflermiş. çok hassas bünyesi var güçlendirmek gerek dedi
Çok geçmiş olsun prensese,alerjik çocuk çok zor,oğlumun da bitmeyen bir burun akıntısı var alerji testi için doktora götüreceğim ama randevu alamıyorum :dusunce:
0
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti akrepkadini mesajı için:
nsccktsgevezeyazar ve başka bir kullanıcı
Değerlendirme: 41.67%

Davranışlarınız taklit,düşünceleriniz satılık,değerleriniz emanet olmasın…

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

akrepkadini yazdı:
28 Oca 2023, 11:06
nscckts yazdı:
28 Oca 2023, 10:23
Çok geçmiş olsun prensese,alerjik çocuk çok zor,oğlumun da bitmeyen bir burun akıntısı var alerji testi için doktora götüreceğim ama randevu alamıyorum :dusunce:
Sizlere de çok geçmiş olsun canım gerçekten çok yoğunlar tıka basa doluydu hastane
0
gevezeyazargecesiyahi ve başka bir kullanıcı
Değerlendirme: 41.67%