Güzellik İkonlarının İmza Kokuları

Parfüm keşifleri, notalar, doğru parfümü bulma, en sevilen parfümler
Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 41859
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Burç:
İletişim:

Güzellik İkonlarının İmza Kokuları

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

Audrey Hepburn

Pazarlaması yapılana kadar Audrey Hepburn’ün özel kokusu olan L’Interdit by Givenchy, efsaneye göre, adını aktrisin Hubert de Givenchy’nin onu pazarlamak istediğini söylediğinde yaptığı itirazdan alıyor. Ayrıcalığını korumak isteyen oyuncu, kokuya adını veren Yasak sözünü taşıyor.

Marilyn Monroe

1960 yılında verdiği bir röportajda Marilyn Monroe “Biliyorsun, sana sorular soruyorlar. Sadece bir örnek: ‘Yatakta ne giyersiniz? Pijamanın alt kısmı mı? Gecelik mi? ‘Ben de Chanel N°5!’ dedim. Çünkü gerçek bu!” açıklamasını yapıyor. Gabrielle Chanel’in ünlü burun Ernest Beaux’a hazırlamasını emrettiği yapay parfüm, aşırı miktarda aldehit konsantrasyonu dahil olmak üzere 80 esanstan oluşuyor. Bugün hala aynı formülle raflardaki yerini alan parfüm için Fransız modaevi, Grasse’deki tarlalarında yer alan hammaddelerinin uzun ömürlü olmasını sağlamaya kararlı.

Lady Diana

Kokularda eklektik zevkleri ve gösterişli çiçek esanslarının hayranı olan Prenses Diana, Dior’dan Diorissimo, Hermès’ten 24 Faubourg, Cartier’den So Pretty ve ünlü İngiliz parfümcü Penhaligon’s’tan Bluebell arasında geçiş yaptı.

Kate Middleton

Illuminum, Kate Middleton’un Prens William’la evlendiği gün tercih ettiği parfüm. Galler Prensesi, portakal çiçeği notalarına sahip romantik koku Jo Malone Orange Blossom Cologne’yi de bazen kullanıyor.

Meghan Markle

Sussex Düşesi çeşitli kokular arasında geçiş yaparken, her zaman İngiliz markası Jo Malone’a sadık kalıyor. Çiçeksi notalara sahip olan Wild Bluebell ya da odunsu-tuzlu havaya sahip olan Wood Sage&Sea Salt parfümünü tercih ediyor.

Jane Birkin

“Parfüm karışımlarından nefret ediyorum, özellikle de benden önce beş kadının gittiği bir asansörde. Başımı döndürüyor. Miller Harris için yarattığım ‘L’air de Rien’ hariç. İsmi buldum. Dürüst olmak gerekirse tüm parfümler benim için çok ağır. Köpeğim Dolly’nin nasıl koktuğunu sana söylemeyi çok isterdim ama bu mümkün değil, değil mi Dolly?”

Lily-Rose Depp

“Seyahatlerde kullanmak için her zaman küçük bir şişe N°5 parfümü evde bulunduruyorum. Klasik, onu her zaman yanımda taşırım.”

Hailey Bieber

Genç model, Vogue’a, çantasında her zaman Ex Nihilo Fleur Narcotique parfümü bulundurduğunu söylüyor. Şehvetli notaları son derece zarif bir şakayık buketine sahip.
4 Resim

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 41859
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Burç:
İletişim:

Re: Güzellik İkonlarının İmza Kokuları

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

öncelikle bu konu sponsorlu değildir, reklam ve iş birliği yoktur ya da ürün yerleştirme içermemektedir sadece beğenip kullandığım, güvendiğim ve inandığım markalar / ürünler yer alabilir. Gördüğünüz her ürün için söylediğim her şey kendi fikirlerim ve/ya deneyimlerimdir. Ürünlerin pahalı veya ucuz olmasından ziyade içerik, formülasyon ve/ya deneyimlerime göre yorum yaptığımı lütfen unutmayın. Benim cildimde işe yarayan ürünler belki sizin cildinizde aynı sonucu göstermeyebilir. Bu nedenle eğer emin değilseniz ürünlerin tam boyunu almadan lütfen deneyiniz. Dermatolog, doktor ve kimyager olmadığımı, ve bir tüketici olarak araştırma yapıp bu bilgileri paylaştığımı lütfen unutmayınız. Bu sebeple ürün önerisi yapmadığımın tekrar altını çizmek isterim.
0

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.