PRP Nedir? Ne işe yarar?

Estetik ve Estetik Cerrahi hakkında aradığınız ve paylaşım yapmak istediğiniz tüm başlıkları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 38681
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Burç:
İletişim:

PRP Nedir? Ne işe yarar?

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

Son dönemlerde cilt ve saç bakımında tercih edilen PRP, bizim de radarımıza girmiş durumda! Kişinin kendi kanından elde edilen plazmaların yeniden kişinin cildine enjekte edilmesiyle yapılan bu işlem, yeni hücre oluşumunu hızandırdığı için 'gençlik iksiri' olarak görülebiliyor. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Sen de PRP faydalarını ve PRP yaptıranların yorumlarını merak ediyorsan doğru yerdesin. PRP tedavisi hakkında merak edilenleri seninle paylaşıyoruz.

PRP, kişinin kendi kanından hazırlanan trambositten zengin plazmanın yeniden kişinin ihtiyaç duyguğu bölgeye enjekte edilmesidir. PRP enjeksiyonları, cilt tedavilerinde ve saçlı deride kullanılabiliyor. PRP tedavisinin amacı, kişinin iyileşme yani cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırmak ve kişinin daha genç görünmesini sağlamaktır. PRP uygulaması sadece saç bakımında değil cilt yaralanmalarında ve iz tedavilerinde de kullanılıyor.

PRP uygulamasında kullanılan trombosit açısından zengin plazmalar, cilt yenilenme sürecini hızlandırarak yaraların iyileşme süresini kısaltıyor, cildi gençleştiriyor ve hatta saçların daha sağlıklı uzamasını teşvik ediyor. Plazmalar, büyüme hormonunu çalıştırdığı ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağladığı için medikal cilt bakımlarında sık sık kullanılıyor.

PRP uygulaması için ilk önce kişiden kan alınır. Kişiden alınan kan santrifüj edilerek kırmızı ve beyaz kan birbirinden ayrıştırılır. Bunun sebebi kırmızı kanda akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri ve trombosit büyüme faktörü çok daha fazladır.

Trombosit açısından zenginleştirilen kan, kişinin saçlı bölgesine veya cildine minik iğnelerle enjekte edilir. PRP yaptırmanın en etkilli yollarından biri de cilt lazer tedavisinden sonra uygulanmasıdır. Fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyofrekans uygulamalarından sonra gözenekler açıldıktan sonra PRP solüsyonu cilde uygulandığında daha hızlı sonuç alınabiliyor.

PRR tedavisi saç ve cilt için ortalama 30 dakika sürüyor. PRP uygulanırken minik iğneler kullanıldığı için acı hissedilmez. PRP sonrası ciltte minik kızarıklar olabilir fakat nemlendirici sürdüğünde bu kızarıkların azaldığını göreceksin.
1
1 Resim

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Re: PRP Nedir? Ne işe yarar?

PRP Tedavisi Ne Sıklıkla Yapılır?
PRP tedavisi kişinin cilt durumuna göre 2 ila 4 haftada bir yapılmalıdır. En iyi cilt sonucunu almak için genellikle 5 veya 6 seans PRP yaptırmak öneriliyor. PRP etkisini devam ettirmek istersen senede 1 defa yeniden PRP yaptırarak cildindeki gençliği devam ettirebilirsin.

PRP sonuçları ne zaman görülür? PRP yaptıranlar heyecanla sonucunu görmek istiyorlar. PRP sonucu genellikle 3 veya 4 seanstan sonra etkisini göstermeye başlar. Cildinin adım adım gençleştiğini, daha parlak ve aydınlık göründüğünü fark edeceksin.

Kırışıkları azaltır ve yeni kırışıklık oluşumunu önler.
Leke izlerine iyi gelir.
Cildi aydınlatır ve parlatır.
Akne ve sivilce tedavisinde kullanılabilir.
Kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji ve yan etki riski yok denecek kadar azdır.
Peeling ve lazer uygulamaları ile birlikte kullanılabilir.
Yüzü sıkılaştırır ve sarkmaları önler.
Büyüme hormonu salgılandığı için cilt görünümü 5 sene öncesine kadar gerileyebilir.
Sosyal hayatını etkilemez, işlem sonrası günlük hayatına dönebilirsin.
1
1 Resim

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

PRP Kimlere Önerilir?
PRP 18 yaşının üzerindeki herkes için önerilebilir. Cildinde ince kırışıklar olanlar, yüzünde gençlik etkisi görmek ve face lifting yapmak isteyenler PRP uygulamasını deneyebilirler. PRP işleminde kişinin kendi kanı kullanıldığı için yan etki riski çok azdır. Bu nedenle hassas cildi olanlar da PRP yaptırabilir.

Kimler PRP yaptıramaz? Hamile ve emziren annelere PRP önermiyoruz. Kan pıhtılaşma problemi olanlar, kan sulandırıcı ilaç kullananlar ve ailesinde kanser geçmişi olanlar için PRP uygulaması tavsiye edilmiyor.
2 Resim

Kullanıcı avatarı
Ametist
Moderatör
İfadeler: 11307
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2487 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Ametist »

yılda bir defa 3 er seans prp deneyimim de oldu. kesinlikle süper bir uygulama. dolgu yaptırmış gibi oluyorsun. 1 yıldır yaptırmadım gerçekten belli oluyor. 15 gün sonra cilt canlanıyor ve yenileniyor. sivilce izleri daha hızlı iyileşiyor.
alerji iritasyon vs gibi riskleri de yok. düşünen herkese tavsiye ederim.
2 Resim

Kader, gayrete aşıktır❤️

Kullanıcı avatarı
Skinkeyr
Seçkin Üye
İfadeler: 12037
Ruh hali:
Teşekkür etti: 1541 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Skinkeyr »

Ametist yazdı:
25 Nis 2023, 15:59
yılda bir defa 3 er seans prp deneyimim de oldu. kesinlikle süper bir uygulama. dolgu yaptırmış gibi oluyorsun. 1 yıldır yaptırmadım gerçekten belli oluyor. 15 gün sonra cilt canlanıyor ve yenileniyor. sivilce izleri daha hızlı iyileşiyor.
Ayy görl deme deme. Her şeyi yaptırmak istiyorum sonra. 😂Atma zehirli oku. 😂
2 Resim

Kullanıcı avatarı
Ametist
Moderatör
İfadeler: 11307
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2487 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Ametist »

Skinkeyr yazdı:
01 May 2023, 16:00
Ametist yazdı:
Prp denemelisin görl cilt çok canlanıyor böyle hamam saunadan çıkmış gibi temiz parlak hafif pembe bir cildin oluyor :emojik: :emojik:
1 Resim 1 Resim

Kader, gayrete aşıktır❤️

Kullanıcı avatarı
Skinkeyr
Seçkin Üye
İfadeler: 12037
Ruh hali:
Teşekkür etti: 1541 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Skinkeyr »

Ametist yazdı:
01 May 2023, 16:14
Skinkeyr yazdı:
01 May 2023, 16:00
Ametist yazdı:
Prp denemelisin görl cilt çok canlanıyor böyle hamam saunadan çıkmış gibi temiz parlak hafif pembe bir cildin oluyor :emojik: :emojik:
Ay her şeyi denemek istiyorum ama. 😂7272616 milyorum olsa keşke. 😂
2 Resim