Enjeksiyon Dolgu Nasıl Yapılır? Cilde Etkisi Nedir?

Yaşlanma karşıtı

Estetik ve Estetik Cerrahi hakkında aradığınız ve paylaşım yapmak istediğiniz tüm başlıkları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 41972
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Burç:
İletişim:

Enjeksiyon Dolgu Nasıl Yapılır? Cilde Etkisi Nedir?

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

Son zamanların en popüler medikal estetik uygulamalarından olan enjeksiyon dolgu işlemi hakkında bilmen gerekenleri bir araya getirdik!

Cildimizin daha genç, sıkı ve dolgun görünmesi için zaman zaman medikal işlemlere başvurabiliyoruz. Bunların başında da enjeksiyonla yapılan dolgun işlemleri geliyor. Peki enjeksiyon dolgu nedir ve nasıl yapılır? Dolgu işlemi hakkında bilmen gerekenleri bir araya getirdik!

Enjeksiyon dolgu işlemi, ciltteki kırışıklık, esneklik, sıkılık ve dolgunluk kaybını gidermek için tercih edilen bir işlem. Sadece yaşlanma belirtilerine karşı değil, aynı zamanda yüzdeki bazı bölgelere de ufak dokunuşlar yapmak için de dolgu işlemleri sık sık tercih ediliyor. Dolgu işlemi, ciltteki belli bölgelere yapılan hyaluronik asit enjeksiyonudur.

Dolgu enjeksiyonu ne işe yarar?
Dolgu enjeksiyonu, ameliyata gerek kalmadan sadece dışarıdan müdahale ile cilde dolgunlaştırıcı içerikler uygulanması anlamına geliyor. Bu sayede derin kırışıklık görünümü giderilebiliyor, cilt çok daha dolgun ve sıkı görünebiliyor.
2 Resim

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Re: Enjeksiyon Dolgu Nasıl Yapılır? Cilde Etkisi Nedir?

Dolgu enjeksiyonu yüzde ihtiyaç duyulan bir çok noktaya uygulanabiliyor. Tabii bunu yaptırmadan önce bu konuda uzman bir dermatoloğa veya estetik cerraha görünmek son derece önemli. Enjeksiyon dolgu işleminin yüzde yapıldığı bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Dudak dolgusu
Çene dolgusu
Göz altı ışık dolgusu
Nazolabial çizgiler (burun ve ağız kenarındaki çizgiler)
Elmacık kemiği dolgusu
Burun dolgusu
Dudak üstü çizgileri
1 Resim 1 Resim

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Yüze yapılan enjeksiyon dolgu işleminin etkisi 6 ay ile 24 ay arasında sürebiliyor. Cilde uygulanan dolgunun cinsine ve yoğunluğuna göre bu süre değişse de, dolgular zamanla etkilerini yitirmeye başlıyor. Bu da istenen görünüm için düzenli olarak enjeksiyon dolgu yaptırmak gerektirdiğini gösteriyor.

Dolgu uygulaması fiyatı?
Enjeksiyon dolgu işlemlerinin fiyatı, uygulanacak içeriğe, bölgeye ve miktara göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden dolgu fiyatını öğrenmek için mutlaka doktorla görüşmek ve yapılacak tedaviyi belirlemek gerekiyor.
1 Resim 1 Resim

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Dolgu işleminin görünüm açısından yararları olduğu gibi, çeşitli zararları da olabiliyor. Dolgu işleminin zararlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Uygulanan maddeye cilt nadir de olsa alerjik reaksiyon gösterebiliyor.
Enjeksiyon sonrası ciltte geçici şişme, kızarma ve tahriş meydana gelebiliyor.
Uzman estetisyenler tarafından uygulanmadığında istenmeyen görünümler ortaya çıkabiliyor, hatta sağlığı riske edecek durumlarla karşılaşılabiliyor.
Sık sık tekrar edilmesi gerektiği için büteye de zararı olabileceğini söylemeliyiz.
2 Resim

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Enjeksiyon dolgu işlemi olmadan cildi dolgunlaştırmak mümkün mü?
Tüm bu medikal estetik işlemleri, dolgu işlemleri son derece başarılı sonuçlar verse de hem bütçe açısından hem de iğne korkusundan bile bu işlemlere mesafeli olanlarımız da çoğunlukta. Peki gelelim esas soruya: Enjeksiyon dolgu işlemi olmadan cildi dolgunlaştırmak mümkün mü? Cevap: Evet! Yaşlanma karşıtı bakım rutinimize ekleyebileceğimiz hyaluronik asit içeren ürünlerle dolgun bir görünüm elde etmek mümkün.
2 Resim

Kullanıcı avatarı
Ametist
Moderatör
İfadeler: 12286
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2488 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Ametist »

ben düğünümden bir ay önce nazobiyal çizgilerime ve dudaklarıma dolgu yaptırdım. efsoo olmuştu. hyaluronik asit gibi falan değil böyle baya baya güzel oluyor.
bir daha yaptırmadım ama doğru yerde uygun oranlarda yaptıran arkadaşlarımda çok güzel durduğunu görüyorum.
2 Resim

Kader, gayrete aşıktır❤️

Kullanıcı avatarı
Skinkeyr
Seçkin Üye
İfadeler: 12660
Ruh hali:
Teşekkür etti: 1543 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Skinkeyr »

Ametist yazdı:
25 Nis 2023, 16:05
ben düğünümden bir ay önce nazobiyal çizgilerime ve dudaklarıma dolgu yaptırdım. efsoo olmuştu. hyaluronik asit gibi falan değil böyle baya baya güzel oluyor.
bir daha yaptırmadım ama doğru yerde uygun oranlarda yaptıran arkadaşlarımda çok güzel durduğunu görüyorum.
Ay görl havalı bombesin maşallah. 🥰Ben de istiyorum çene ucuma falan biraz belki dudiş gibi. 😂Ama çene tedavisi olacağım ameliyat falan konumu değişir muhtemelen ondan sonra yapmak daha mantıklı olur gibi geldi.
2 Resim

Kullanıcı avatarı
Skinkeyr
Seçkin Üye
İfadeler: 12660
Ruh hali:
Teşekkür etti: 1543 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Skinkeyr »

nscckts yazdı:
25 Nis 2023, 08:15
Enjeksiyon dolgu işlemi olmadan cildi dolgunlaştırmak mümkün mü?
Tüm bu medikal estetik işlemleri, dolgu işlemleri son derece başarılı sonuçlar verse de hem bütçe açısından hem de iğne korkusundan bile bu işlemlere mesafeli olanlarımız da çoğunlukta. Peki gelelim esas soruya: Enjeksiyon dolgu işlemi olmadan cildi dolgunlaştırmak mümkün mü? Cevap: Evet! Yaşlanma karşıtı bakım rutinimize ekleyebileceğimiz hyaluronik asit içeren ürünlerle dolgun bir görünüm elde etmek mümkün.
Ha aşığınız. 🥰💃💅💥💯💣
2 Resim