YALNIZLIK VE TRAVMA.

Dertler paylaştıkça azalır.
Kullanıcı avatarı
Kitty
İfadeler: 625
Teşekkür etti: 82 kez
Burç:

YALNIZLIK VE TRAVMA.

Okunmamış mesaj gönderen Kitty »

Merhaba..
Ben Kitty...
34 yaşıma az daha kala hayatı sorguladım..
9 senelik evliyim.. 6 yaşında bir prenses annesiyim..
9 sene önce evlenmeden önce gayet güzel bir hayat yaşadım..
gezerdim.. hatta yeni memur olmuşum.. hayatimi tadini çıkarmaya çalışırken bi anda eşimi buldum.. eşim benim çocukluk arkadaşımdı.. ilkokulda sinifta beraberdik..ama bakmazdik birbirimize arkadaşımdı. kısmet işte..
şöle bi durum vardi kaynanami sanki yıllarca taniyormuş gibi his vardi. severdi beni küçükken. nerden bilebilirdim gerçekten kaynanam olacagi..
eşimle küçücük not yazişirmiştik.. ben hatirlamiyorum :yokartik:
neyseki 10 ay konuştuktan sonra evlendik...
çok mutlu olacagim sanmişim...
ilk zamanlarda iyiye giderken eşimin kıskançlıklari başladi benden izin alacaksin haber vereceksin gibi gibi söylenmeye başladi..
hatta başımı kapattım üç hafta sonra...onun içinde tüm sosyal medya hesaplarimi kapatmişim. toplumu kapattırdi beni resmen...o an bunalima girdim..
derken hamile kaldim.. evlendikten 3 ay sonra.. oğlumuz olacaktı..
30 agustos 2015 te sezaryenle aldılar oğlumu.. o an travma yaşadım.. delirdim eve kapattım.. ağladim sizladim.. artık eski ben degildim... mutsuzdum... kore dizileri izliyordum.. doğum videolari izliyordum.. öle çok zor günler geçirirken 10 ay sonra kızıma hamile kaldim..onda çok önlem aldim igneler.. hastaneler.. acayip degişimiş. karnimda hareket etmezse direk hastaneye... öle bi ödüm kopuyordu..:( derken çok şükür ki kızım doğdu...
artık çocuğa karşı çok duyarlı bir anne olmuşum yok öle olmaz vb söylendim.. sarılık geçirdi kızım. tam çildirma noktasindaydim.. emmiyordu. derken emmeye başladi. çocuk için kaynana görümcemle kavgalarda ediyorduk.karışıyordu sürekli böle şöle yap. vb vb..
saygıdan kırmamak için sustum hep ama içten içe çildiriyordum.
neyseki 11 aylıkken işe başladim ücretsiz izinim bitmişti o an çok ağladim. ve işe başladiktan 15 gün sonra kızım havale geçirdi. hastanelere koştuk.. bişey oldu mu acaba diye aklım çikiyordu. öle kötüleşmişim ki haberim yok..
travmalarla üst üste gelindi.. ama ben degişmişim.. eskisi gibi olamiyorum eşimde zamanla benden uzaklaştı. yıpranmiş artık..
en son kaynanam çocuğun kıyafetine karışınca patladim zaten travmalarimi atlamaya çalışıyorum yeter artık herşey maydanoz olma deyince görümcem üzerime yürüdü. kavga ettik. o günden sonra onlarla tamamen ipimi kopardim.. eskisi gibi olacagi sanmiyorum.
Eşim sağolsun arkamda. ama olduğu kadar..
ben çok yalniz hissediyorum...
hiç de paylaşacagim biriler yok. o kötü günler geride kalsada travmalarim anksiyetem kaldi üstümde..
güvensizlik oluştu üstümde birileri zar zor güveniyorum..
psikyatriye gittim. ilaç yazdi.. bi nebze iyi geldi ama olduğu kadar.

yorumlariniz için çok teşekkür ederim..
5 Resim

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
İfadeler: 42662
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2173 kez
Burç:
İletişim:

Re: YALNIZLIK VE TRAVMA.

Okunmamış mesaj gönderen nscckts »

öncelikle başın sağolsun, eşinle şimdi iletişiminiz nasıl peki, yeni evliyken yaşadığın bazı sancılar tekrarlanıyor mu ,yoksa şuan tek sorun sınırını bilmeyen kayınvalide mi ,eğer eşinle aranızda sorun kalmadıysa kapını kapattığında dışarda kalan kimse seni üzemez ,mecbur kalınca konuşursun onunla sadece
3 Resim 1 Resim

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden sorumludur.

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

@Sebboy58 @Bensimo
1 Resim 1 Resim

Kullanıcı avatarı
muge
İfadeler: 15
Teşekkür etti: 575 kez

Okunmamış mesaj gönderen muge »

En güzel yaşların Kitty'cim, evet yaşadıkların zor ve aldığın destekle birlikte bu günleri geride bırakabilirsin. Yaşadığın tüm olumsuzluklardan sonra farkındalığın artmıştır ve şükredecek çok şeyin olduğunu görmelisin. Kayınvalidene açıkca rahatsızlıklarını dile getirmen sorunların önüne geçecektir, içine attıkça büyür.
3 Resim

Kullanıcı avatarı
Kitty
Burç:

9 yılda yaşayarak yaşama şeklim degişti..
insan her konuda yaşayarak öğreniyor.. zamanla herşey oturuyor..
şu an kaynanamla görümcemle görüşmüyorum.. görüşssem eşimin hatirina.. ama ses etmiyorum muhabbet sohbetimiz hiç yok.. yanlış anliyorlar herşey hiç de gülmüyorum eşim güler kahkaha atar ben donuk kaliyorum gülecegim gelmiyo. soğudum ben..
eşimle az görüşüyorum iş güç bişeyler yapma peşinde.. ama içimden yeni evliyken güzel sohbet muhabbet gibi degil artık bi nebze uzaklaştık.. bi bakmişim içimde kafamda olan şeyleri bitirmişim farkinda olmadan..
1 Resim 1 Resim

Kullanıcı avatarı
Kitty
Burç:

muge yazdı:
09 Haz 2023, 11:07
En güzel yaşların Kitty'cim, evet yaşadıkların zor ve aldığın destekle birlikte bu günleri geride bırakabilirsin. Yaşadığın tüm olumsuzluklardan sonra farkındalığın artmıştır ve şükredecek çok şeyin olduğunu görmelisin. Kayınvalidene açıkca rahatsızlıklarını dile getirmen sorunların önüne geçecektir, içine attıkça büyür.
ben geride biraktim ara ara yaşadıklarim aklıma geliyor ve ağlıyorum. çok iyi manipule edilmişim bunun farkına varamamişim. kaynana OKB hastasi. temizlik takıntısı vardi. ben öyle degilim.. kendisi çocuklarina yaşatmiş.. banada yaşatmaya çalıştı ben izin vermedim.. ben kendimi nasılsa öyle buluyordum. degiştirmeye izin vermedim. çildirdilar karışmak geldi aklarina bende saygıdan tamam dedim ama dedikleri de yapmadim.o kavgadan sonra onlar için bi hiçim... anlamiyolar.. yaşamayan anlamaz diye düşünüyorum..
2 Resim

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Kitty yazdı:
09 Haz 2023, 11:37
9 yılda yaşayarak yaşama şeklim degişti..
insan her konuda yaşayarak öğreniyor.. zamanla herşey oturuyor..
şu an kaynanamla görümcemle görüşmüyorum.. görüşssem eşimin hatirina.. ama ses etmiyorum muhabbet sohbetimiz hiç yok.. yanlış anliyorlar herşey hiç de gülmüyorum eşim güler kahkaha atar ben donuk kaliyorum gülecegim gelmiyo. soğudum ben..
eşimle az görüşüyorum iş güç bişeyler yapma peşinde.. ama içimden yeni evliyken güzel sohbet muhabbet gibi degil artık bi nebze uzaklaştık.. bi bakmişim içimde kafamda olan şeyleri bitirmişim farkinda olmadan..
uzun süre birlikte olan her çift hayatının bir döneminde mutlaka tıkanır , duraklama dönemi olur ... aranızda aşamayacağınız şeyler yok sadece eskisi gibi heyecana,ilgiye ihtiyacınız var ,hayat koşuşturmasına kapılıp çiftler birbirini ihmal edebiliyor , bence bunları aşacaksınız.
2 Resim

Kullanıcı avatarı
nscckts
Site Admin
Ruh hali:
Burç:
İletişim:

Kitty yazdı:
09 Haz 2023, 11:42
muge yazdı:
ben geride biraktim ara ara yaşadıklarim aklıma geliyor ve ağlıyorum. çok iyi manipule edilmişim bunun farkına varamamişim. kaynana OKB hastasi. temizlik takıntısı vardi. ben öyle degilim.. kendisi çocuklarina yaşatmiş.. banada yaşatmaya çalıştı ben izin vermedim.. ben kendimi nasılsa öyle buluyordum. degiştirmeye izin vermedim. çildirdilar karışmak geldi aklarina bende saygıdan tamam dedim ama dedikleri de yapmadim.o kavgadan sonra onlar için bi hiçim... anlamiyolar.. yaşamayan anlamaz diye düşünüyorum..
eş ailesiyle yaşanan sorunlar cidden büyük gerilime neden oluyor :malesef: insan zaman zaman kendisine sabrı yetmezken kendi anne babasına sabrı yetmezken birde eş ailesi nur topu gibi sorunlarla gelince :olamaz:
2 Resim 1 Resim

Kullanıcı avatarı
Kitty
Burç:

nscckts yazdı:
09 Haz 2023, 12:04
Kitty yazdı:
09 Haz 2023, 11:42
muge yazdı:
eş ailesiyle yaşanan sorunlar cidden büyük gerilime neden oluyor :malesef: insan zaman zaman kendisine sabrı yetmezken kendi anne babasına sabrı yetmezken birde eş ailesi nur topu gibi sorunlarla gelince :olamaz:
ya insani kendi haline bırakmalı ha fikir verirsin karışmayla olmaz bu iş şahsen ben sevmeyebilirim istemeyebilirim..
evet 9 senedir son bi kaç yıldır ciddi sorun yaşıyoruz yani 5 senedir felan.
bende görüşmemeye karar verdim ama olan eşime oluyo oda benim ailemle kavgalar etti. ben arkasinda durdum o pek durmadi bu durumu farkına varinca işleri degiştirdim. baktım annemleri haklı buldıum kavga edince.. onlara bile zor güveniyorum. aklım kızımda kalıyor mesela mezuniyet foto çekimi için saçlarini akşamdan banyodan sonra hazirladim.. islak mendille kıvırcık hale getirmek istedim o güzel saçlari mahvolmasin diye maşayla yapmasini istemedim.. acaba yaptı mı bozdu mu aklımda kaliyor. kavgalı olunca içine sinemiyor hiç bişeye ya.
1
1 Resim

Kullanıcı avatarı
Ametist
Moderatör
İfadeler: 12598
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2488 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Ametist »

Kitty yazdı:
09 Haz 2023, 09:59
Merhaba..
Ben Kitty...
34 yaşıma az daha kala hayatı sorguladım..
9 senelik evliyim.. 6 yaşında bir prenses annesiyim..
9 sene önce evlenmeden önce gayet güzel bir hayat yaşadım..
gezerdim.. hatta yeni memur olmuşum.. hayatimi tadini çıkarmaya çalışırken bi anda eşimi buldum.. eşim benim çocukluk arkadaşımdı.. ilkokulda sinifta beraberdik..ama bakmazdik birbirimize arkadaşımdı. kısmet işte..
şöle bi durum vardi kaynanami sanki yıllarca taniyormuş gibi his vardi. severdi beni küçükken. nerden bilebilirdim gerçekten kaynanam olacagi..
eşimle küçücük not yazişirmiştik.. ben hatirlamiyorum :yokartik:
neyseki 10 ay konuştuktan sonra evlendik...
çok mutlu olacagim sanmişim...
ilk zamanlarda iyiye giderken eşimin kıskançlıklari başladi benden izin alacaksin haber vereceksin gibi gibi söylenmeye başladi..
hatta başımı kapattım üç hafta sonra...onun içinde tüm sosyal medya hesaplarimi kapatmişim. toplumu kapattırdi beni resmen...o an bunalima girdim..
derken hamile kaldim.. evlendikten 3 ay sonra.. oğlumuz olacaktı..
30 agustos 2015 te sezaryenle aldılar oğlumu.. o an travma yaşadım.. delirdim eve kapattım.. ağladim sizladim.. artık eski ben degildim... mutsuzdum... kore dizileri izliyordum.. doğum videolari izliyordum.. öle çok zor günler geçirirken 10 ay sonra kızıma hamile kaldim..onda çok önlem aldim igneler.. hastaneler.. acayip degişimiş. karnimda hareket etmezse direk hastaneye... öle bi ödüm kopuyordu..:( derken çok şükür ki kızım doğdu...
artık çocuğa karşı çok duyarlı bir anne olmuşum yok öle olmaz vb söylendim.. sarılık geçirdi kızım. tam çildirma noktasindaydim.. emmiyordu. derken emmeye başladi. çocuk için kaynana görümcemle kavgalarda ediyorduk.karışıyordu sürekli böle şöle yap. vb vb..
saygıdan kırmamak için sustum hep ama içten içe çildiriyordum.
neyseki 11 aylıkken işe başladim ücretsiz izinim bitmişti o an çok ağladim. ve işe başladiktan 15 gün sonra kızım havale geçirdi. hastanelere koştuk.. bişey oldu mu acaba diye aklım çikiyordu. öle kötüleşmişim ki haberim yok..
travmalarla üst üste gelindi.. ama ben degişmişim.. eskisi gibi olamiyorum eşimde zamanla benden uzaklaştı. yıpranmiş artık..
en son kaynanam çocuğun kıyafetine karışınca patladim zaten travmalarimi atlamaya çalışıyorum yeter artık herşey maydanoz olma deyince görümcem üzerime yürüdü. kavga ettik. o günden sonra onlarla tamamen ipimi kopardim.. eskisi gibi olacagi sanmiyorum.
Eşim sağolsun arkamda. ama olduğu kadar..
ben çok yalniz hissediyorum...
hiç de paylaşacagim biriler yok. o kötü günler geride kalsada travmalarim anksiyetem kaldi üstümde..
güvensizlik oluştu üstümde birileri zar zor güveniyorum..
psikyatriye gittim. ilaç yazdi.. bi nebze iyi geldi ama olduğu kadar.

yorumlariniz için çok teşekkür ederim..
yaşadıklarına çok üzüldüm. kaybın için başın sağolsun. erkek anneleri evliliğin ilk zamanlarında oğullarını gelinleri ile paylaşmakta zorlanıyorlar. benzer süreçleri oldukça zor bir şekilde bende yaşadım. bunları yaşarken tüp bebek sürecindeydim doktorum eşime hiç bir sorununuz yok stres dedi. eşimle en başından bu yana hiç sorun yaşamamıştık sadece ilk zamanlarda annesini ve 4 görümcemi evliliğimizden uzak tutamadı 750 km uzakta olmalarına rağmen. yaptığım yemekten, temizliğe herşey ama her şey dillerindeydi ve bana bir şekilde eleştiri olarak dönüyordu. ben sessiz bir insanımdır onlara ses çıkaramadıkça eşime sardım. zaten ameliyatla sonuçlanan bir dış gebelik, 2 olumsuz tüp bebek tedavisinin travmasını atlatmaya çalışıyordum. hemen psikiyatriste gittim. o beni çok telkin etti, bakış açımı değiştirdi.

2. tedavinin ilk iğnesini yapacağım gün kayınvalidem beni aradı ve 1 yıllık evliliğimde içindeki herşeyi bana boşalttı. eşim ailesini ziyarete gitmişti. akşam oğlun gelince sor huzurlu mutlu değilse benimle bir sorunu varsa geri gelmesin anlaşmalı boşanalım, benim sabah gidecek işim, oturacak evim binecek arabam arkamda da dağ gibi babam var uzatacak değilim dedim. peşinden eşimi aradım annenle böyle bir konuşma yaptık git eve ananla konuş, sende düşün taşın kararını ver hadi görüşürüz dedim kapattım.

kayınvalidem ilkokulu bitirmemiş bir kadın görümcelerimde en fazla lise bunu küçümsemek için demiyorum. ben doktora mezunuyum eğitimimin bir kısmını yurtdışında tamamladım 17 senedir çalışıyorum. beni beğenmediler, hiç bir şeyimi her yaptığım eleştirildi her görüşmede laf soktular hep sustum zannettiler ki ben susmaya devam edeceğim onlarda ezmeye devam edecek. sadece bir kere ve net konuştum kayınvalide mesajı aldı ve geri adım attı. 2-3 senedir yavrum kızım diyor beni ne kadar çok sevdiğini ne kadar iyi olduğumu söylüyor ama senin de dediğin gibi yaşadıkların unutulmuyor. 2 sene hiç gitmedim 1 kere aramadım o da arayamadı.
eşimde ciddiyetimi anladı ve annesine eşime nasıl davranacağını öğrenmeden evime gelme ametistte size gelmeyecek dedi.

bu süreçte şunu anladım eşimin suçu yoktu onunla sorun yaşamadık daha doğrusu eşimde buna izin vermedi. onlar bizden uzakken hiç tartışmadık gerilmedik.
senin de önemli olan evliliğin yuvan ve prenses kızın. artık geriye bakma önüne bak. severek evlenmişsin iyi bir insan olmasa evlenmezdin. biliyorum kırgınlıklar unutulmuyor, kolay atlatılmıyor eğer ihtiyacın varsa bir destek al. uzaklaştıkça uzaklaşırsın bunu bekleyenlere, isteyenlere fırsat verme.
biz el ele tutuşarak yürümeyi sevmeyiz mesela ama kayınvalide görürken el ele gezdik daha yakın davrandık. istediklerini başaramadığını anladı.
bir arkadaş benzerlerini yaşamış bir dost tavsiyesi olarak eşine sarıl ve onun dahili dışında olan şeyler için ondan uzaklaşma. herşey güzel gönlüne göre olsun :dostluk:
3 Resim

Kader, gayrete aşıktır❤️

Kullanıcı avatarı
Kitty
Burç:

@Ametist huzurlu mutlu değilse benimle bir sorunu varsa geri gelmesin anlaşmalı boşanalım, benim sabah gidecek işim, oturacak evim binecek arabam arkamda da dağ gibi babam var uzatacak değilim dedim. bu çok güzel mesaj bende ayni durumdayim..
10 senedir memurum.. 3, ünv okumaktayim.. çok şükür yerim var.. ama eşim arada kaldığı için benden biraz olsa uzaklaştı. görümcemle kaynanamla görüşmüyorum çocuğa baktıklari için ses etmedim bana hala karışmalarina anlam veremiyorum karıştıkça ben bişey öğrenemiyorum. insan yaşayarak öğreniyor bu işleri. çocuğa baktığına hep şükrettim.. dedim bakan olunca bana iyi anne olamadığımı çocuğu sürekli bagirttiğimi düşündü hep. alt üstlüyüz gerçekten çok zor. çocuklar anneye naz yapıyor bunu anlamadılar anladilarsa içlerine gelmedi amaçlari beni ezmekti.. ben ezdirmedim.buna izin vermedim. vermediğimden çok üstelendiler. ben bölesi daha iyiyim bunu anladim.
1 Resim 1 Resim

Kullanıcı avatarı
Ametist
Moderatör
İfadeler: 12598
Ruh hali:
Teşekkür etti: 2488 kez
Burç:

Okunmamış mesaj gönderen Ametist »

Kitty yazdı:
09 Haz 2023, 16:18
@Ametist huzurlu mutlu değilse benimle bir sorunu varsa geri gelmesin anlaşmalı boşanalım, benim sabah gidecek işim, oturacak evim binecek arabam arkamda da dağ gibi babam var uzatacak değilim dedim. bu çok güzel mesaj bende ayni durumdayim..
10 senedir memurum.. 3, ünv okumaktayim.. çok şükür yerim var.. ama eşim arada kaldığı için benden biraz olsa uzaklaştı. görümcemle kaynanamla görüşmüyorum çocuğa baktıklari için ses etmedim bana hala karışmalarina anlam veremiyorum karıştıkça ben bişey öğrenemiyorum. insan yaşayarak öğreniyor bu işleri. çocuğa baktığına hep şükrettim.. dedim bakan olunca bana iyi anne olamadığımı çocuğu sürekli bagirttiğimi düşündü hep. alt üstlüyüz gerçekten çok zor. çocuklar anneye naz yapıyor bunu anlamadılar anladilarsa içlerine gelmedi amaçlari beni ezmekti.. ben ezdirmedim.buna izin vermedim. vermediğimden çok üstelendiler. ben bölesi daha iyiyim bunu anladim.
inan ki seni çok iyi anlıyorum benim bir şansım vardı uzak olmak, görüşmek zorunda olmamak. benim eşim de ilk zamanlarda arada kaldı. yanlış anlamışsın dedi, onlar sana şaka yapmış dedi. annem cahil dedi. her laf sokmayı ben yanlış anladım. her şakayı ben anlamadım. isyan ettim bunca senedir ders anlatıyorum insanlar beni, bende onları anlıyorum. neden hep senin aileni yanlış anlıyorum diye. hep şöyle dua ettim Allah'ım eşime annesinin gerçek yüzünü göster dedim. bu süreçte hiç ailesini kötülemedim haklarında konuşmadım, tahminim onlar konuştu ve eşim gerçeği kendisi gördü.
Allah senin eşine de ailesinin gerçek yüzünü göstersin. aranıza sıcaklık, sevgi muhabbet versin.
3 Resim

Kader, gayrete aşıktır❤️

Kullanıcı avatarı
Kitty
Burç:

benim görümcem biz evlendiğimde yeni mezun olmuştu. ünv kazandi da gitmedi..
yeniden sinavlara hazirlanip 5 yıl sonra fakülteyi kazandi.
fakülteyi 1.likle bitirdi.
şimdi yüksek lisans yapıyor daha 30 yaşında..
bu üniversiteyi girdiğinden beri davranişlari konuşmasini degiştirdi..
ama karakterini degiştiremedi..
bence okumaktan çok kararkterlik önemli olduğu düşünüyorum.
1
1 Resim

Kullanıcı avatarı
Sebboy58
Seçkin Üye
İfadeler: 8925
Teşekkür etti: 2014 kez

Okunmamış mesaj gönderen Sebboy58 »

Yalnızlığıma aşığım diyebilirim.Nerede çokluk orada sıkıntı çünkü
1
1 Resim